Najpredávanejšie
554 položiek celkom
Disciplíny drone racingu
- RACING – malé Formule1 vo vzduchu prelietavajú obručami a bránkami najvyššou rýchlosťou.
- FREESTYLE – akrobatické lietanie adrenalínovým spôsobom v opustených továrňach a prírodných útvaroch.
- INDOOR – drony navrhnuté na domáce lietanie medzi prekážkami v miestnosti.
- CINEMATIC – lietanie s dronom s cieľom zaznamenať letecké zábery. FPV dron na tento účel má často pridanú druhú kameru s lepším záznamom
Toto hobby okrem lietania zahŕňa podobne ako ďalšie RC modely aj technickú znalosť, spájkovanie a modelárinu. Preto okrem drona budeš potrebovať ešte nabíjačku, spájku a náradie.
Ako vybrať prvého drona?
Existujú dve základné možnosti:
1. Zaobstarať si zostaveného drona
Stavbu a výber komponentov za teba niekto urobil a ty môžeš rovno lietať. Máš na výber z troch možností:- RTF – Ready To Fly - Obsahuje všetko, čo potrebuješ, aby si mohol lietať: drona + okuliare + ovládač. Nemusíš nič spájkovať ani prepájať. Za nás je ideálna TinyGo RTF kit od GEPRC.
- BNF – Bind and Fly – Iba dron. Cez tlačidlá a softvér si napáruješ drona k vysielačke, naladíš signál v okuliaroch a letíš. Nemusíš nič spájkovať, stačí si vybrať variantu pre svoj ovládač.
- PNP – Plug and Play - Iba dron, oproti BNF navyše ochudobnený o prijímač (receiver). Prijímač kompatibilný so svojou vysielačkou musíš na drona pripájať.
2. Postaviť si drona sám
Vyberieš si rám na svoj zamýšľaný účel – či už racing, freestyle alebo cinematic, alebo len nejaký malý drone whoop. Potom zostavíš postupne 3 systémy:
Výhoda vlastnoručne zostaveného drona je tá, že presne vieš, akú funkciu ktorá komponenta má, dokážeš ju vymeniť, opraviť a nájsť náhradu.
Ako vybrať dron alebo rozhovor s popredným českým drone racerom nájdeš v drone racing článkoch.