Disky pre začiatočníkov
Ak disky poletí podľa tvojich predstáv, závisí na sile hodu a typu disku, ktorý zvolíš. Úlohu ale hrá aj vietor, terén a množstvo ďalších faktorov. Discgolf disky pre začiatočníkov sú odľahčené alebo prispôsobené na menší švih, a preto sa s nimi hrá lepšie. Zobraziť viac
Najpredávanejšie
Odolnosť diskov
Čím odolnejší disk si vyberieš, tým dlhšie vydrží v pôvodnom stave. Rôzne nárazy totiž tupia hranu a potom sú disky menej stabilné, lietajú viac doprava (backhand). Na vyskúšanie ti bude stačiť nejaký dostupný základný disk, pokiaľ sa časom budeš chcieť discgolfu venovať serióznejšie, prikúpiš si odolnejšie alebo prémiové. Základné disky majú ale svoje výhody: sú gumovejšie, dobre sa držia a nevykĺznu ti z ruky, ani keď sú mokré.
Aký disk vybrať?
Putter je úplne ten najdôležitejší disk. Je nutné sa s ním zohrať a vedieť presne, ako sa chová. Midrange je dosť univerzálny disk a môžeš si ho zaobstarať ako jediný, ak chceš ušetriť peniaze. Aj s ním sa čoskoro zohráš. Drivery už sú skôr pre pokročilých discgolferov a začiatočníkom paradoxne lietajú horšie ako pomalšie disky. Pokiaľ ale nejaký driver chceš, kúp si fairway driver. Distance driveru sa ako začiatočník vyhni.
Prečo sú niektoré disky pre začiatočníkov?
Ako už bolo povedané, disky pre začiatočníkov sú odľahčené. Bežný disk má okolo 170 gramov, začiatočnícke majú okolo 150 gramov. To umožňuje ľahšie hádzanie, ale na druhú stranu ich vietor ľahšie zanesie tam, kam nechceš. Pokročilí discgolferi využijú odľahčené disky pre hody do kopca av iných nepríjemných situáciách. Okrem hmotnosti ale rolu zohráva aj stabilita. Začiatočnícke disky sú buď nestabilné, alebo skôr nestabilné. Táto vlastnosť kompenzuje nedostatočnú rýchlosť hodu a disk letí rovno. Akonáhle získaš určitú techniku, disk sa začne stáčať a využiješ ho na iné veci.